26 lipiec dzien św Anny, patronki żon, wdów i kobiet dojrzałych
Kategoria: Astrologia
Każda chwila ma swoją magię. Duży wpływ z pewnością ma oddziaływanie planet. Inny ważny czynnik to pory roku, otaczająca aura, która może pobudzać do działania bądź wpędzać w stan melancholii.
Dzień 26 lipca przypadal dzień św. Anny, patronki żon, wdów i kobiet dojrzałych. Jest wzywana w modlitwie o deszcz, o poprawę pogody, o znalezienie rzeczy zgubionych. Imię Anna (hebr. channah znaczy "łaska")Pod jej opiekę oddawały się kobiety jak i dziewczęta niezadowolone z pożycia małżeńskiego, krzywdzone, niedocenione przez mężów, a także takie, które miały partnerów lekkomyślnych i rozrzutnych.`Prosiły św. Annę o wstawiennictwo w swojej sprawie.
Od czasów średniowiecznych kobiety udawały sie do kościołów pod patronatem św. Anny. Jednym z takich miejsc, które uważano za miejsce cudów to sanktuarium w Bretanii, w miejscowości Auray. To tutaj pobożnemu wieśniakowi objawiła sie św. Anna. W miejsce kultu powstało znane sanktuarium.Tłumy pielgrzymek udawało się w to miejsce prosząc o wsparcie. Przy fontannie la fontaine de Sainte- Anne mogli napić się wody lub obmyć nia twarze. Bardzo często po powrotach mąż zmieniał się w człowieka dbającego o dom i rodzinę.
Przez wstawiennictwo św Anny proszono o uzdrawianie małżeństw, o potomstwo, przemianę w rodzinie. Św. Anna to też patronka wszystkich dzieci, par, wszystkich rodzin na świecie. Ludzie proszą o uzdrowienie, pomyslne zakończenie szkoły. Inni o dobrego męża, żonę. Opiece Św. Anny powierzano kobiety oczekujące narodzin dziecka. Za wstawiennictwem u Anny moża wyprosić łaskę potomstwa, macierzyństwa. Pary małżeńskie bardzo długo czekały na dzieci, modliły się za wstawiennictwem u Św.Anny i to potomstwo otrzymywały
To miejsce, gdzie pielgrzymi uzyskuja włąściwą drogę.
Św. Anna cieszyła cieszy szczególną czcią także w Polsce. Ku jej czci w naszej Ojczyźnie wzniesiono kościoły i sanktuaria. Wśród nich wyróżniają się kościoły Św. Anny: w Warszawie i Katowicach. Św Anna posiada w Polsce kilkanaście sanktuariów. Wśród nich to Góra Św. Anny w pobliżu Opola, gdzie podąża rocznie kilkaset tysięcy pielgrzymów. Papież Benedykt XV zezwolił na koronację cudownej figury, która też odbyła się 14 września 1910 roku. Z imieniem św. Anny lud polski złączył wiele przysłów. Dotyczą one również dnia święta św. Anny. Oto niektóre przykładowo: „Niejedna panna ma na imię Anna”, „Od świętej Anki zimne poranki”. Imię Anna pojawia się wielokrotnie w literaturze i to nie tylko polskiej ale całego świata.